Aktualności

Jaka jest różnica między zadatkiem a zaliczką?

Elandom nieruchomości 13 września 2019

W przypadku zawierania umowy przedwstępnej kupna/sprzedaży, zabezpieczeniem finansowym dla każdej ze stron jest uiszczenie odpowiedniej opłaty, która będzie stanowić pewną część przyszłej kwoty wykupu. W tym przypadku możliwe są dwie opcje: zapłacenie zadatku lub zaliczki, zaś obie możliwości często są ze sobą mylone, a tymczasem pociągają za sobą zupełnie inne skutki prawne.

Więcej

Co powinna zawierać umowa najmu?

Elandom nieruchomości 9 maja 2019

Wynajem mieszkania wiąże się z podpisaniem umowy, która będzie określać wszelkie niezbędne określenia stosunku pomiędzy podmiotami transakcji. Takie formy porozumienia cywilnego z reguły dotyczą nieruchomości, choć może ona objąć czasowe przeniesienie posiadanie również innych rzeczy materialnych.

Więcej

Dlaczego bank może odmówić udzielenia kredytu?

Elandom nieruchomości 5 kwietnia 2019

W większości przypadków chęci zakupu nieruchomości nie dysponujemy tak dużą kwotą, aby dokonać tej transakcji w gotówce. Przeważnie potrzebny jest kredyt hipoteczny, który można uzyskać ze strony instytucji finansowej, choć nie zawsze możemy spotkać się z pozytywną odpowiedzią. Powodów może być wiele, a my skupimy się na kilku z nich, wyjaśniających, dlaczego bank może odmówić udzielenia kredytu.

Więcej

Jak wybrać agenta sprzedaży nieruchomości?

Elandom nieruchomości 12 marca 2019

Proces sprzedaży nieruchomości jest trudnym i czasochłonnym działaniem, które wymaga podejmowania przemyślanych decyzji. Istotnym wyborem jest przede wszystkim skorzystanie z kompetentnego agenta sprzedaży nieruchomości, który pozwoli wynegocjować dla nas – a jednocześnie także dla siebie – jak najlepsze warunki i pomoże nam w sprawnym przeprowadzeniu tej transakcji.

Więcej