Aktualności

Poszukujemy

Elandom nieruchomości 28 października 2019

Poszukuję mieszkania 3 pokoje w Józefowie – do 520 000 zł. PILNIE
Beata Moch, tel. 660 160 606


Kupię DZIAŁKĘ NAROŻNĄ w cenie 3-5 tys. / m2. Na głównych ulicach Wilanowa, Konstancina, Klarysewa, albo Mokotowa. Płatność gotówką!
Anka Betnarska, tel. 660 10 1000


Szukamy domu z przeznaczeniem na mieszkania – Warszawa Wawer.
Beata Moch, tel. 660 160 606


Kupię domy i działki w Aninie
Anna Walczyna – tel. 660 280 776


Kupię dom z 3 sypialniami w Józefowie
tel. 660 10 1000


Poszukujemy domu do ok. 2 mln na osiedlu Konstancja w Konstancinie
tel. 660 280 806

Więcej

Jak przygotować mieszkanie do prezentacji?

Elandom nieruchomości 15 stycznia 2020

Na wiele podejmowanych przez konsumentów decyzji ogromny wpływ mają emocje, a szczególnie pierwsze wrażenie. Dzieje się tak w kontaktach międzyludzkich, ale często także podczas nabywania nieruchomości proces ten może mieć istotny wpływ. W tym celu warto się dowiedzieć, jak przygotować mieszkanie do prezentacji, aby zachwyciło ono potencjalnych nabywców już od pierwszej chwili, a działania te w branży określane są jako home staging.

Więcej

Podsumowanie rynku nieruchomości w 2019 r.

Elandom nieruchomości 23 grudnia 2019

Rok 2019 na rynku nieruchomości nie przyniósł rewolucji w stosunku do lat ubiegłych. Dobra koniunktura w tej dziedzinie gospodarki nadal się utrzymuje, a deweloperzy cały czas mieli ręce pełne roboty, a inwestorzy bardzo chętnie lokowali w mieszkania swoje oszczędności. Pojawiają się jednak głosy, choć są one nieliczne, że niebawem może nadejść w tej branży kryzys.

Więcej

Czym jest podatek katastralny?

Elandom nieruchomości 20 listopada 2019

Prawdziwą rewolucją w zakresie opodatkowania nieruchomości byłoby wprowadzenie podatku katastralnego. W 2019 roku temat ten powrócił do mediów, a były osoby, które przewidywały, że nastąpi niebawem moment, w którym znajdzie się on w polskim prawie. Tak się na razie nie stało, a my postaramy się wyjaśnić osobom niezorientowanym, czym on właściwie jest.

Więcej

Jaka jest różnica między zadatkiem a zaliczką?

Elandom nieruchomości 13 września 2019

W przypadku zawierania umowy przedwstępnej kupna/sprzedaży, zabezpieczeniem finansowym dla każdej ze stron jest uiszczenie odpowiedniej opłaty, która będzie stanowić pewną część przyszłej kwoty wykupu. W tym przypadku możliwe są dwie opcje: zapłacenie zadatku lub zaliczki, zaś obie możliwości często są ze sobą mylone, a tymczasem pociągają za sobą zupełnie inne skutki prawne.

Więcej

Co powinna zawierać umowa najmu?

Elandom nieruchomości 9 maja 2019

Wynajem mieszkania wiąże się z podpisaniem umowy, która będzie określać wszelkie niezbędne określenia stosunku pomiędzy podmiotami transakcji. Takie formy porozumienia cywilnego z reguły dotyczą nieruchomości, choć może ona objąć czasowe przeniesienie posiadanie również innych rzeczy materialnych.

Więcej