22 769 27 88, kom.  660 101 000,  biuro@elandom.pl  –  Elandom nieruchomości   Skłodowskiej 14   05-420 Józefów

Blog

Zakup mieszkania w Warszawie – co warto wiedzieć?

Warszawa to jedno z największych i najbardziej dynamicznych miast w Polsce. Kupno mieszkania w stolicy może być nie tylko emocjonującym doświadczeniem, ale także ważnym krokiem na drodze do zrealizowania swoich marzeń o posiadaniu własnego miejsca do życia. W tym artykule przedstawimy kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania w Warszawie.

Czytaj więcej

Kupno mieszkania przez pośrednika – jakie są koszty?

Kupowanie mieszkania to dla wielu osób ważna i jednocześnie stresująca decyzja. Dlatego też wielu z nas decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika – agencji nieruchomości. Ale ile takie rozwiązanie nas kosztuje?

Czytaj więcej

Czy warto mieszkać w Józefowie?

Choć życie w Warszawie ma niewątpliwie swoje zalety, to z czasem zaczynamy dostrzegać, że w pogoni za pracą i sukcesem tracimy swój wewnętrzny spokój, a życie w zgiełku miasta nie jest do końca tym, o czym marzymy. Jednym z miast, które dzięki odpowiedniej infrastrukturze doskonale łączy korzyści życia w mieście i w spokojnej okolicy, jest Józefów.

Czytaj więcej

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

Decydując się na wynajem mieszkania, z punktu widzenia właściciela liczymy, że w bezproblemowy sposób uda nam się uzyskać zakładaną kwotę, która będzie naszym stałym źródłem dochodu, najemca zaś chce mieć komfortowe lokum za jak najniższą cenę. Aby tak się stało, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasad, dzięki którym oszczędzimy sobie późniejszych kłopotów na etapie egzekwowania wzajemnych ustaleń.

Czytaj więcej
slide2 Elandom

Jak poprawić swoją pozycje w BIK

Czynnikiem, który może wpłynąć pozytywnie na decyzję o otrzymaniu pożyczki lub kredytu z instytucji finansowej jest wiarygodność, którą potencjalny klient posiada w BIk-u. Warto zatem dbać o swoją ocenę punktową i wiedzieć, jak samodzielnie poprawić swoją pozycję w bazie tej instytucji, by móc bez problemów otrzymać potrzebne pieniądze.

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą lokalizację mieszkania?

Jednym z kluczowych aspektów przy wyborze nowego mieszkania jest jego lokalizacja, na którą wpływ ma wiele czynników, które przekładają się także na cenę czy atrakcyjność danego lokalu. Jak podjąć dobrą decyzję?

Czytaj więcej

Bezpieczny kredyt mieszkaniowy – na co zwrócić uwagę

Niewiele osób posiada tak duże środki finansowe, by pozwolić sobie na kupno nieruchomości za gotówkę. Wówczas konieczną opcją jest kredyt mieszkaniowy, który powinien jednak być bezpieczny dla naszego portfela i samopoczucia. Co wziąć pod uwagę, aby zaciągnąć sprawdzone zobowiązanie finansowe?

Czytaj więcej

Jak przygotować mieszkanie do prezentacji?

Na wiele podejmowanych przez konsumentów decyzji ogromny wpływ mają emocje, a szczególnie pierwsze wrażenie. Dzieje się tak w kontaktach międzyludzkich, ale często także podczas nabywania nieruchomości proces ten może mieć istotny wpływ. W tym celu warto się dowiedzieć, jak przygotować mieszkanie do prezentacji, aby zachwyciło ono potencjalnych nabywców już od pierwszej chwili, a działania te w branży określane są jako home staging.

Czytaj więcej

Podsumowanie rynku nieruchomości w 2019 r.

Rok 2019 na rynku nieruchomości nie przyniósł rewolucji w stosunku do lat ubiegłych. Dobra koniunktura w tej dziedzinie gospodarki nadal się utrzymuje, a deweloperzy cały czas mieli ręce pełne roboty, a inwestorzy bardzo chętnie lokowali w mieszkania swoje oszczędności. Pojawiają się jednak głosy, choć są one nieliczne, że niebawem może nadejść w tej branży kryzys.

Czytaj więcej

Czym jest podatek katastralny?

Prawdziwą rewolucją w zakresie opodatkowania nieruchomości byłoby wprowadzenie podatku katastralnego. W 2019 roku temat ten powrócił do mediów, a były osoby, które przewidywały, że nastąpi niebawem moment, w którym znajdzie się on w polskim prawie. Tak się na razie nie stało, a my postaramy się wyjaśnić osobom niezorientowanym, czym on właściwie jest.

Czytaj więcej