22 769 27 88, kom.  660 101 000,  biuro@elandom.pl  –  Elandom nieruchomości   Skłodowskiej 14   05-420 Józefów

Jak wybrać dobrą lokalizację mieszkania?

Jednym z kluczowych aspektów przy wyborze nowego mieszkania jest jego lokalizacja, na którą wpływ ma wiele czynników, które przekładają się także na cenę czy atrakcyjność danego lokalu. Jak podjąć dobrą decyzję?

Komunikacja

Bardzo ważnym czynnikiem, który wiele osób bierze pod uwagę myśląc o wyborze dobrej lokalizacji mieszkania, jest komunikacja pod względem połączeń z najważniejszymi miejscami – centrum oraz dojazdem do głównych arterii miejskich. Obecnie istotna jest nie tylko sprawna i zróżnicowana komunikacja publiczna, ale też możliwość wygodnego przejazdu samochodem w najchętniej wybierane miejsca.

Bliskość ważnych miejsc

Wykonywanie zakupów, a także niewielka odległość od innych lokali usługowych, takich jak chociażby placówki medyczne, zapewni nam szybki dostęp do najważniejszych dla codziennego funkcjonowania potrzeb. W przypadku rodzin warto także przemyśleć fakt, aby przedszkola i szkoły, ale także place zabaw nie znajdowały się w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Dzięki temu, wybierając taką lokalizację mieszkania zaoszczędzimy czas, a także zwiększymy bezpieczeństwo najmłodszych członków swoich rodzin.

Tereny zielone

Dla wielu osób istotna jest też możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem w czasie wolnym i spędzania czasu na spacerach, w trakcie przejażdżek rowerowych czy innych rozrywek na łonie natury, dlatego też istotna jest bliskość parku, lasu czy innego terenu zielonego. Wiąże się z tym również cisza i spokój, którą coraz więcej osób chce uzyskać poprzez wybór dobrej lokalizacji mieszkania czy domu.

Atrakcyjne nieruchomości spełniające te kryteria można znaleźć w ofercie agencji Elandom, a są one położone przede wszystkim na terenie Józefowa czy Otwocka. Charakteryzują je liczne tereny zielone oraz dobra komunikacja z Warszawą.

Plany na przyszłość

Decydując się na zakup mieszkania, powinniśmy także wziąć pod uwagę plany zagospodarowania przestrzennego, jakie są wyznaczone w danej lokalizacji. Możliwe, że niedługo po dokonaniu transakcji powstanie tam chociażby kompleks handlowo-usługowy, który zmieni spokojną okolicę w bardzo ruchliwe miejsce, odwiedzane przez tysiące osób dziennie. Przeprowadzając wstępne rozpoznanie, możemy się zabezpieczyć przed taką opcją. Warto także zapytać o radę osoby, które zamieszkują już daną okolicę, a będą nam one w stanie udzielić cennych wskazówek.