DOM
na
SPRZEDAŻ
3 100 000 PLN
0,97 PLN/m2
ŻABINEK
Opis
Piękna posiadłość, siedlisko, "Dworek" / Bauerhof Pomorski


Siedlisko na Pojezierzu Drawskim w ostoi ptaków Natura 2000 - Ostoja Drawska, jednej z największych w kraju ostoi ptaków obejmującej głównie siedliska leśne oraz dużą liczbę zbiorników wodnych. Jej obszar obejmuje najcenniejsze przyrodnicze i krajobrazowe fragmenty Pojezierza Drawskiego. Stanowi ona jedno z ważniejszych w kraju miejsc lęgowych żurawia, bielika, orlika krzykliwego, kani rudej, puchacza i derkacza.

Działka gruntu o powierzchni 3,6908 ha, częściowa obsadzona lasem. Na części starodrzew bukowy. Na nieruchomości jest staw, stary sad owocowy oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów owocowych. Część działki pokryta młodym lasem modrzewiowo-bukowo-świerkowo-jodłowym.

W skład zabudowań wchodzi stuletni dom z gankiem i tarasem rekreacyjnym, dawna obora z osobnym mieszkaniem o powierzchni około 55m2, sala rekreacyjna, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia z piecem na pellet i pompą ciepła do ogrzewania ciepłej wody oraz stara stodoła w konstrukcji drewnianej wraz z historyczną ziemianką z cegły ze sklepieniem kolebkowym. Postawiona jest również zadaszona wiata kryta dachówką w konstrukcji drewnianej oraz mała szklarnia.

Główny stuletni dom z czerwonej cegły, o powierzchni około 240m2, piętrowy, z całkowicie wymienionym środkiem (nowe ściany z nowym podziałem przestrzeni). Wymieniony dach - na nowo wylany wieniec, nowa więźba dachowa oraz nowa ceramiczna dachówka. Dom ocieplony od wewnątrz, z podciągniętym ogrzewaniem (kaloryfery) z kotłowni (piec na pellet). Ponadto w domu postawiony nowy kaflowy piec w kuchni, piec w salonie, kaflowy kominek oraz żeliwna koza. Na parterze znajduje się duża sień na przestrzał domu z osobnym wyjściem na taras i ogród. Ponadto obszerny ponad 50m salon, kuchnia, jadalnia, wykończona w wysokim standardzie łazienka z toaletą oraz pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na pralnię. Na podłodze nowe ceglane płytki i drewno. Dwie piwnice ze wzmocnionymi na nowo stropami. W kuchni nowy piec kaflowy z fajerkami do gotowania na ogniu i piecem do pieczenia chleba, ponadto zaplanowana kuchenka indukcyjna.

Na piętro prowadzą nowe, drewniane, jesionowe schody. Na piętrze trzy sypialnie (jedna duża, dwie mniejsze) oraz łazienka z prysznicem i toaletą. Nad piętrem jest jeszcze obszerny strych.

W całym domu nowa drewniana stolarka, w tym okna i drzwi zewnętrzne, wzorowane na dawnych, pasujące stylem do pomorskiego charakteru domu. Wejście do domu z rzeźbionej, efektownej werandy.

Dawny budynek obory odnowiony i z częściowo zmienionymi funkcjami. Na dole część mieszkalna składająca się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki, połączona wewnętrznymi schodami z częścią mieszkalną na piętrze, składającą się z dwóch pomieszczeń, dokąd jest również podciągnięta woda. Na parterze znajduje się także pomieszczenie, które może być wykorzystane np. na warsztat lub salę rekreacyjną. Na piętrze ponadto znajduje się duża przestrzeń wykorzystywana obecnie jako strych. Przed budynkiem dwukondygnacyjny taras wejściowy i zewnętrze schody na piętro, stanowiące przyjemne miejsce do odpoczynku latem.

Podwórko wybrukowane na nowo kamieniem, z rynsztokiem odprowadzającym deszczówkę do stawu. Na nieruchomości znajdują się trzy ujęcia wody. Oczyszczalnia przydomowa. Na posesji znajduje się też miejsce przyłączenia do sieci energetycznej.

Na nieruchomości znajdują się liczne nasadzenia, w tym wiele egzemplarzy drew i krzewów o charakterze botanicznym.

Siedlisko znajduje się w odosobnionym miejscu (tylko jeden dom po sąsiedzku), na terenie powiatu drawskiego. Posiada dwa niezależne dojazdy do drogi powiatowej. Nieopodal niewielkie jezioro oraz jezioro Lubie. Nieruchomość składa się z trzech działek gruntu położonych w jednym obrębie geodezyjnym, razem tworzące zwarty kompleks o kształcie prostokąta. Budynki siedliskowe położone centralnie otoczone ogrodem o powierzchni około 4000 m2, a dalej łąkami i lasem.

Umówienie wizyty na terenie siedliska możliwe z dwutygodniowym uprzedzeniem.
Do ceny netto należy doliczyć podatek VAT - transakcja w ramach działalności gospodarczej.


MEDIA
prąd, własne ujęcie wody, stacja uzdatniania wody, kocioł na paliwo stałe (pellet), bojler elektryczny, szambo / przydomowa oczyszczalnia wody, Internet -wifi.
Szczegóły oferty

Cena3 100 000 PLN

Cena za m20,97 PLN

Powierzchnia320 m2

Powierzchnia użytkowa320 m2

Powierzchnia działki3,69 Ha

Powierzchnia działki - jednostkaha

Liczba pokoi8

Liczba pięter1