Czy warto mieszkać w Józefowie?

24 czerwca 2020

Choć życie w Warszawie ma niewątpliwie swoje zalety, to z czasem zaczynamy dostrzegać, że w pogoni za pracą i sukcesem tracimy swój wewnętrzny spokój, a życie w zgiełku miasta nie jest do końca tym, o czym marzymy. Jednym z miast, które dzięki odpowiedniej infrastrukturze doskonale łączy korzyści życia w mieście i w spokojnej okolicy, jest Józefów.

Józefów w czołówce najlepszych miast do życia w Polsce

Józefów od lat zajmuje wysoką pozycję w rankingach warunków mieszkaniowych w polskich miastach liczących powyżej 20 000 mieszkańców. Takie zestawienia powstają na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego o średniej liczbie mieszkań przypadających na 1000 osób oraz o średniej powierzchni użytkowej domu (lub mieszkania) w przeliczeniu na 1 osobę. W 2019 r. Józefów ponownie zajął wysokie, 7. miejsce w Polsce. Małe zagęszczenie oznacza, że okolica jest spokojniejsza, a jej mieszkańcy mają więcej prywatności.

Dojazd z Józefowa do Warszawy

Wbrew pozorom podróż z Józefowa do centrum stolicy może nam zająć mniej czasu niż z niejednej warszawskiej dzielnicy. Do oddalonego od niego o 21 km centrum Warszawy można dojechać samochodem w około 30 min. W miejscowości znajduje się również stacja kolejowa – PKP Józefów, z której dojazd do centrum Szybką Koleją Miejską (SKM S1) lub Kolejami Mazowieckimi zajmie nam dokładnie 36 min.

Czy warto mieszkać w Józefowie?

Józefów to naprawdę malownicza miejscowość, która jest położona przy samym ujściu rzeki Świder do Wisły. Znajduje się tam wiele plaż, które są świetnym miejscem do spędzania czasu w okresie letnim – Plaża Miejska, Plaża przy Ujściu Świdra czy nawet… Dawna Plaża Nudystów. Na terenie Józefowa znajduje się również część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz trzy rezerwaty przyrody: Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Świder. To doskonałe miejsce do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu z bliskimi. Miłośników sportu może również zainteresować działające w Józefowie Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji z salą gimnastyczną i 25-metrowym basenem.

Inne zalety mieszkania w Józefowie

Kolejną zaletą miejscowości jest urokliwa, niska zabudowa. Jest tam niewiele mieszkań, a większość inwestycji stanowią segmenty lub domy jednorodzinne. Przykładowe domy na sprzedaż w Józefowie dostępne w naszej ofercie mogą Państwo zobaczyć tutaj.

Piękne, często wystawne domy, to domena Józefowa

Niewątpliwym argumentem przemawiającym za kupnem domu poza Warszawą jest również dużo korzystniejsza cena niż w przypadku stolicy. Osoby, które rozważają wzięcie kredytu, mogą skorzystać z porady doradcy, który pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę i przeprowadzi przez całą procedurę finansowania. Firma Elandom oferuje swoje usługi w tym zakresie – więcej informacji mogą Państwo znaleźć na naszej stronie.